Jestem szkoleniowcem, autorką programów edukacyjnych, a przede wszystkim pasjonatką pracy z dziećmi. Moje zajęcia ukierunkowane są na rozwój Małego Człowieka, na co dzień prowadzę zajęcia ruchowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Moje warsztaty opierające się na metodyce pedagogiki cyrku zaprojektowane są w taki sposób aby wspomóc proces nauki, wydłużyć czas koncentracji oraz rozwinąć umiejętności z zakresu motoryki małej i dużej. Tworząc autorskie programy czerpię z dorobku neurobiologii, neurodydaktyki oraz wiedzy z zakresu integracji sensorycznej. Interesuje mnie zdobywanie wiedzy dotyczącej skutecznych form pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami, z trudnościami z koncentracją oraz dziećmi potrzebującymi wyzwań ruchowych dla prawidłowego rozwoju. Istotnym aspektem rozwoju są dla mnie najnowsze publikacje oraz udział w szkoleniach z zakresu pracy mózgu.
Jakie jest moje doświadczenie i z kim współpracuję?
Moja współpraca z najmłodszymi rozpoczęła się już w 2007 roku, swoje działania od początku opieram na niemieckiej koncepcji pedagogiki cyrku, którą poznałam podczas studiów pedagogicznych szkoląc się w Niemczech i w Polsce. Od 2010 roku prowadzę szkolenia na terenie Polski oraz od 2020 roku także w formie online. Prowadzę na stałe około 80 grup dziecięcych w szkołach i przedszkolach na terenie Lublina i okolic. Duże zainteresowanie moimi zajęciami sprawiło, że szkolę kolejnych trenerów, poszerzając tym samym zasięg oferowanych usług.
Program KUM (Koncentracja Uwaga Motoryka) oraz korzyści z uczestnictwa w zajęciach
Doświadczenie zdobyte podczas pracy z różnorodnymi grupami oraz konsultacje ze specjalistami takimi jak psycholodzy, terapeuci integracji sensorycznej, nauczyciele, logopedzi, fizjoterapeuci czy sportowcy pozwoliły mi na opracowanie programu zajęć, który stanowi odpowiedź na potrzeby pedagogów oraz specjalistów zajmujących się na co dzień pracą z dziećmi. Wychowawcy grup, z którymi prowadzę zajęcia wskazują na poprawę koncentracji, koordynacji ruchowej oraz komunikacji z dziećmi. Ćwiczenia oparte są między innymi o metodykę pedagogiki cyrku, a część z nich opracowana została przy współpracy z licencjonowanym trenerem UEFA B – Marcinem Kowalskim. Każda z trzech części treningu KUM skupia się na rozwoju konkretnych obszarów mózgu i nauce nowych wzorców ruchowych. Korzyści płynące z wykonywania poszczególnych ćwiczeń opisane zostały szerzej w odrębnych modułach w zakładce „Sklep”.